Evcil hayvanlara da burun estetiği yapılmaya başlandı

T24 Dış Haberler

Britanya’nın ünlü gazetelerinden Metro, Britanya’daki evcil hayvan sahiplerinin, uygun fiyatlı olması nedeniyle hayvanlarını Türkiye’deki veterinerlere bakıma ve hatta estetik operasyonlara götürdüğünü söyledi.

Britanyalılar, sevdikleri evcil hayvanları için Türkiye’de tıbbi tedavinin yanı sıra indirimli fiyatlı kozmetik hizmetler de almayı düşündüklerini açıkladı. 

Bir İngiliz vatandaşına, Antalya Pet Klinik Türkiye’de toplam fiyatı 4 bin 500 sterlin ile 5 bin sterlin arasında değişen bir paket teklif edildi.

Pakette, kedinin kırık patisine yönelik röntgen gibi teşhis testleri, fizyoterapi ve ilaç dahil olmak üzere ameliyat ve sonrası bakım, evcil hayvan ve sahibi için 10 gün boyunca otel, transferler, şehir turu ve indirimli fiyatla burun ameliyatı yer alıyordu. 

Britanya’da kırık bir pençenin tedavisi bin 200 ila 2 bin sterline mal olabilirken, röntgen tedavisi 400 sterlin civarına mal oluyor.

Pet Klinik Türkiye, 2022 yılında veteriner hizmetlerine başlayan Antalya merkezli kozmetik turizm firması Saluss Medical Group’a bağlı olarak faaliyet gösteriyor. 

Kliniğin Baş Veterineri Dr. Filiz Göktaş şunları söyledi: “Evcil hayvan getiren İngilizlerin sayısı oldukça yüksek. Sağlık turizmi endüstrisi veterinerlik sektörüne doğru genişliyor”

İngiliz Veterinerler Birliği’nden Dr. Anna Judson, hayvan sahiplerine, sevdikleri evcil hayvanlarını yurtdışına çıkarmadan önce iki kez düşünmeleri yönünde çağrıda bulunurken,“Yurtdışında daha düşük maliyetle veteriner bakımı almak mümkün olsa da, olası komplikasyonlar ve bunların takibi hususunda hayvanın yararına olmayabilir” diye konuştu. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x