Murat Kurum: İSKİ tam bir rezalet diyor, evet siz bu hale getirdiniz

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum, Beysen Buluşmaları’nda önemli açıklamalar yaptı.

Sabah saatlerinde Halk TV’de konuşan ve “İSKİ tam bir rezalet” diyen Ekrem İmamoğlu ile ilgili Kurum, “Bugün yine kalkmış yarı zamanlı belediye başkanı ne diyor biliyor musunuz? ‘İSKİ tam bir rezalet’ diyor. Evet İSKİ’yi siz bu hale getirdiniz işte.

Siz İSKİ’nin kaynaklarını kendi geleceğiniz için harcadınız. Şu an İSKİ elektrik parasını ödeyemez hale geldi. Bırakın yatırım yapmayı elektrik parasını ödeyemiyor” dedi.

Kurum burada devam eden açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

“Kendi gelecekleri için İstanbul’un kaynaklarını heba ettiler”

Şu koca 5 yılda bir damla yeni içme suyu kaynağı getirmediler. İstanbul eğer bundan sonraki süreçte eğer susuz kalırsa sorumlusu bunlar. Çünkü bu konuda hiçbir çaba sarf etmediler.

Ne arıtma tesisi, ne dere ıslahı ne de bu konuda Beykoz’un ihtiyacını giderecek adımlar atmadılar. Kendi gelecekleri için İstanbul’un kaynaklarını heba ettiler.

İsrafı bitirdik diyerek tabelalara 175 milyon lira para harcadılar. İsrafı bitirdik diyerek 2 günlük konsere tam 550 milyon lira para harcadılar. Gençlerimizi dinledik ‘Ben 40 dakika otobüs bekliyorum’ diyor.

“Bu sabah ne dedi gördünüz mü? Ev kadınlarını, kadınlar statüsünde değerlendirmeyelim diyor”

Toplumumuzun gelişmesinde iş hayatında, eğitimde, evde, sanatta her alanda ne kadar önemli bir rol aldığınızı biz biliyoruz. Peki bu mevcut CHP’li aday biliyor mu? Maalesef bilmiyor. Bu sabah ne dedi gördünüz mü? Ev kadınlarını, kadınlar statüsünde değerlendirmeyelim diyor.

Ev kadınlarını diğer kadınlar kadar saygın görmüyor, ayrıştırıyor, küçümsüyor. İşte bu yarı zamanlı belediye başkanının kibri, aklının önüne geçmiş. Ben bu kibir abidesine artık söyleyecek bir şey bulamıyorum. Bu abideyi size havale ediyorum

“İstanbul gençlerin, kadınların başrol oynadığı bir şehir olsun”

İstanbul, kadınlarımızın, gençlerimizin başrol oynadığı bir şehir olsun istiyoruz. Sizin iş gücüne katılımınızı çok önemsiyoruz. Yaşadığınız eşitsizlikleri bir bir ortadan kaldıracağız. Onların kapattığı İSMEK’imizi İstanbul’un 39 ilçesine, her bir mahallesine biz getireceğiz.

Kadınlarımız hangi sektörlerde iş yapmak isterlerse biz yanlarında olacağız. İlk işini kuran kadın girişimcimize 100 bin lira sermaye desteği sunarak ‘Büyükşehir Belediyesi, Murat Kardeşin Yanında’ diyeceğiz.

İstanbul’da kentsel dönüşüm

650 bin yuvayı sizlerle birlikte inşa edeceğiz. Nasıl? Şu süreçte Beykoz’da bakanlığımız nezdinde bir tane mülkiyet problemi bırakmadıysak, vatandaşlarımızın imar planlarını yaptıysak Beykoz ile el ele vereceğiz ve geleceğimizi hep birlikte inşa edeceğiz.

Bu makus talihi değiştirmek istiyorsak eğer biz bu çalışmaları, bu hayalleri gerçekleştirmek zorundayız. Çünkü eğer bu tedbirleri almazsak İstanbul yaşanmaz hale gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x